wtorek
19 marca 2019
Do końca roku zostało 288 dni.

BIP

 Biuletyn informacji publicznej

Informacje wyborcze

 Informacje wyborcze

Insp. weterynarii

 Powiatowy Inspektorat Weterynarii

Akty prawne on-line

Rządowe Centrum Legislacji
Najaktualniejsze wersje
elektroniczne
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

600-lecie Karczmisk

obraz.jpg
 

Translator

EnglishCzechFrenchGermanItalianPolishRussianSpanishUkrainian
GMINNY POKOLENIOWY FESTYN SPORTOWY
czwartek, 01 czerwca 2017
plakat_festyn_pokoleniowy
 
600-lecie Słotwin
czwartek, 01 czerwca 2017

W niedzielne popołudnie 28 maja 2017 roku mieszkańcy Słotwin świętowali „Jubileusz 600-lecia miejscowości Słotwiny”. Uroczystość miała miejsce na placu przy tutejszej szkole.
Na uroczystość przybyli liczni mieszkańcy Jubilatki i innych sąsiednich miejscowości, oraz zaproszeni goście, m. in. Wójt Gminy Karczmiska – Janusz Goliszek, Zastępca Wójta – Elżbieta Seredyn, Starosta Opolski– Zenon Rodzik, Przewodniczący Rady Gminy Karczmiska - Jacek Nowaczek, Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej - Piotr Burek, Radni, Sołtysi Gminy Karczmiska, Dyrektorzy i Kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą, którą odprawił ks. Michał Walkowski – proboszcz Parafii Grabówki. Liturgię mszy uświetnił Chór Gminy Karczmiska „Corda Cantando” pod dyrekcją p. Ewy Resztak. Następnie zebrana społeczność wysłuchała historii miejscowości Słotwiny, wspomnień starszych mieszkańców.
Organizatorom i zasłużonym dla społeczności Słotwin Wójt Gminy wręczył listy gratulacyjne, przekazał podziękowania i życzenia. Na scenie zaprezentowało się najmłodsze pokolenie Słotwin, chór „Corda Cantando” i m.in. Zenobia Mazurek, Stanisław Głuski, Ryszard Bukała, Genowefa Lenarcik, Lucyna Kobiałka oraz absolwenci Szkoły Podstawowej w Słotwinach. Z okazji jubileuszu powstały dwa wiersze. Licznie zgromadzeni uczestnicy wydarzenia mogli skosztować regionalnych potraw. Na specjalnie zorganizowanej z okazji Jubileuszu wystawie można było podziwiać wyroby twórców ze Słotwin: obrazy na kanwie, origami, decoupage oraz kolekcję odznaczeń cywilnych i wojskowych.
Jubileusz został zorganizowany przez OSP Słotwiny przy współpracy z Radą Sołecką i Zespołem Szkół w Karczmiskach i był współfinansowany ze środków Gminy Karczmiska.

Galeria zdjęć

 
Noc Bibliotek
czwartek, 01 czerwca 2017
Noc bibliotek
 
Komunikat - zasady stosowania środków ochrony roślin
wtorek, 30 maja 2017
 
Ogłoszenie
poniedziałek, 29 maja 2017
Informuję, że w dniu 03 czerwca 2017 r. (sobota) w godz. 08.00-10.00 i 16.00-18.00
wydawana będzie uzupełniająca żywność z programu FEAD.
 
Wszystkich uczestników programu, którzy korzystali dotychczas
z paczek żywnościowych zapraszam do remizy OSP Karczmiska
w Karczmiskach Pierwszych, ul. Opolska 33.
Prezes OSP
Krzysztof Karaś
 
Informacja o końcu terminu przyjmowania oświadczeń
piątek, 26 maja 2017
 
Oświadczenia o stratach w uprawach rolnych

spowodowane przymrozkami

będą przyjmowane do 31 maja 2017 r.
 
 

Straty należy zgłosić do Urzędu Gminy w Karczmiskach, pokój nr 12.
W przypadku, gdy rolnik posiada grunty rolne na terenie kilku gmin, o wystąpieniu szkód musi powiadomić wszystkie, właściwe ze względu na położenie gruntów, urzędy gmin (miast).
Zgłoszenia dokonuje się na formularzach oświadczeń dostępnym w urzędzie gminy pok. nr 12 oraz pod niniejszym artykułem.
Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do ARiMR, który należy udostępnić do wglądu komisji.

Załączniki:
Oświadczenie rolnika dotyczące upraw
Oświadczenie rolnika dotyczące produkcji zwierzęcej

 
Festiwal tańca w Karczmiskach
czwartek, 25 maja 2017
20 maja 2017 r. w Hali Sportowej w Karczmiskach odbył się objęty Honorowym Patronatem Janusza Goliszka – Wójta Gminy - Powiatowy Festiwal Tańca „Taneczne opowieści” 2017.
Na scenie zaprezentowało się 160 dzieci z powiatu opolskiego w trzech kategoriach wiekowych: czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. Wszyscy uczestnicy festiwalu zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami tanecznymi. Przedszkolaki przygotowywały się do festiwalu pod okiem nauczycieli i instruktorów, którzy wraz z rodzicami zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty dla małych artystów.
Prezentowane układy taneczne zawierały szeroką gamę elementów zaczerpniętych z różnych tańców, akrobatyki i baletu. W trakcie festiwalu wszyscy chętni mogli skorzystać z bogato zaopatrzonej kawiarenki przygotowanej przez Radę Rodziców Przedszkola  w Karczmiskach. Uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: pani Grażyna Boryca, pani Renata Wojdyła i pan Maciej Gołębiowski.

Wyniki Powiatowego Festiwalu Tańca ,,Taneczne Opowieści”.

Kategoria wiekowa 4 latki:
I miejsce „ Taniec z kapeluszem” – Agnieszka Olszowa, Przedszkole w Karczmiskach
 
Kategoria wiekowa 5 latki:
III miejsce ,,Trojak” – p. Ewa Długosz, p. Anżela Kwiatkowska, Przedszkole w Karczmiskach
II miejsce ,,Taniec Różowej Pantery” – p. Sylwia Ciosek, Przedszkole Miejskie Poniatowa
I miejsce ,,Mali Chuligani” – p. Kamil Rządkowski, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej
 
Kategoria wiekowa 6 latki:
Wyróżnienie ,,Laleczka z Saskiej Porcelany” – p. Wioletta Wrona, p. Małgorzata Gorzym, Zespół Szkół Nr.2 w Opolu Lubelskim
Wyróżnienie ,,Taneczne Porządki” – p. Izabela Cisłak, Społeczna Szkoła w Dąbrowie Wronowskiej
III miejsce ,,Słodziaki” – p. Beata Sierpień, Zespół Szkół w Zagłobie
II miejsce ,, Łowcy Baniek” – p. Kamil Rządkowski, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej
I miejsce ,, Graese mix song – p. Anna Szychowska, Przedszkole w Karczmiskach
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, dyplomy i bańki mydlane, a laureaci dodatkowo statuetki.
 
Po części konkursowej dzieci mogły obejrzeć występy starszych koleżanek, Aleksandrę Olszową w układzie neoklasycznym pt „Światło”, Natalię Sawicką, która zaprezentowała hip-hop. Finałem festiwalu była wspólna zabawa pośród tańczących kolorowych baniek przy piosence „Bańkę łap”. Zorganizowanie tak wielkiego wydarzenia było możliwe dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu wielu osób, którym serdecznie dziękujemy. Była to pierwsza taka impreza powiatowa dla przedszkolaków, którą zorganizowało Przedszkole w Karczmiskach.
 
Dorota Adamczyk, Inga Kobiałaka.

 
Zawody Sportowo-Pożarnicze w Józefowie nad Wisłą
wtorek, 23 maja 2017
Zawody w JózefowieW dniu 21 maja 2017 r. w Józefowie nad Wisłą odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Józefów, Karczmiska, Łaziska i Wilków.
Z terenu gminy Karczmiska w zawodach uczestniczyło 6 jednostek OSP, a kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
1 OSP Zaborze,
2 OSP Karczmiska,
3 OSP Głusko,
4 OSP Karczmiska Drugie,
5 OSP Wolica,
6 OSP Noworąblów,
Jednostka OSP Zaborze z wynikiem 98,1 punkty zajęła również pierwsze miejsce w powiecie.
Drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Karczmiska.

Gratulujemy zwycięzcom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

 Galeria zdjęć.

 
600-lecie Słotwin
poniedziałek, 22 maja 2017
Jubileusz Słotwin
 
Dzień Otwartych Drzwi Zespołu Szkół w Karczmiskach
poniedziałek, 22 maja 2017
W dniu 14 maja 2017 r. odbył się Dzień Otwartych Drzwi Zespołu Szkół w Karczmiskach. W tym dniu społeczność lokalna miała możliwość zwiedzenia obiektów Zespołu Szkół. Na placu przed budynkiem szkoły imprezę oficjalnie otworzył P. Piotr Długosz - Dyrektor Zespołu Szkół wraz z P. Elżbietą Seledyn – Zastępca Wójta Gminy Karczmiska.
Na scenie uczniowie prezentowali swe atuty – tańcząc, grając i śpiewając. I tak można było obejrzeć występy przedszkolaków z Przedszkola w Karczmiskach, kapelę ludową „Karczmiaki”, Chór Zespołu Szkół w Karczmiskach „Dmuchawce”. Można było również podziwiać układy taneczne oraz prezentowane przez uczniów utwory wokalne i instrumentalne. Dla publiczności zorganizowano konkurs wiedzy o Zespole Szkół.
Dzień Otwarty był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w Zespole Szkół klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka.
Szczególnymi gośćmi naszej szkoły podstawowej byli potencjalni pierwszoklasiści i ich rodzice. Celem spotkania dzieci z przyszłymi wychowawczyniami było poznanie oferty edukacyjnej szkoły oraz wspólna zabawa i integracja. Po powitaniu gości, nauczycielki: p. Agata Tarkowska i p. Janina Wawer przedstawiły prezentację multimedialną zawierającą informacje dotyczące szkoły. Następnie wszyscy wybrali się na spacer, aby poznać różne pomieszczenia szkoły i sale lekcyjne. Dzieci zwiedzały szkołę z zainteresowaniem. Rozmawiały z panią bibliotekarką – Agnieszką Mroczkowską. Odwiedziły klasy drugie, gdzie zostały miło powitane przez panie i poczęstowane słodyczami. Bardzo im się podobała świetlica szkolna, a także sale lekcyjne. Dzieci były uśmiechnięte i czuły się bezpiecznie. Chętnie bawiły się, rozwiązywały zagadki i z zaangażowaniem wykonały zadanie plastyczne. Zostały nagrodzone balonami, pieczątkami i kolorowankami.
Słoneczna, piękna pogoda sprzyjała zarówno organizatorom, jak i wszystkim uczestnikom imprezy. Występom scenicznym towarzyszył kiermasz kwiatów balkonowych, doniczkowych i gruntowych. Było coś dla ducha i coś dla ciała. Rodzice gimnazjalistów we współpracy z nauczycielami i uczniami smażyli popcorn i frytki, robili pyszne gofry i sprzedawali ciasto. Dochód z imprezy Rada Rodziców przeznaczy na potrzeby uczniów.
Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania wszystkich przybyłych na imprezę.
 

Urszula Raczkiewicz
Wicedyrektor Zespołu Szkół
w Karczmiskach

 
Zaproszenie LGD
czwartek, 18 maja 2017

LGD Owocowy SzlakZapraszamy mieszkańców Gminy Karczmiska do zapoznania się z ofertą spotkań informacyjnych o tematyce form i możliwości wsparcia dla mieszkańców obszaru LGD, organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak.”

 

Link do zaproszenia http://www.lgdowocowyszlak.pl/strona,zapraszamy-na-spotkanie-informacyjne
Na terenie naszej gminy takie spotkanie zostało zaplanowane na 02.06.2017 r. o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.

Zachęcamy również do bieżącego śledzenia strony LGD Owocowy Szlak - http://www.lgdowocowyszlak.pl, gdzie znajdziecie Państwo szereg ciekawych informacji nt. możliwości składania wniosków o wsparcie na różnego rodzaju zakres działań w programach PO Rybactwo i Morze oraz PROW na lata 2014 – 2020.

 
Powiatowy Festiwal Tańca
czwartek, 18 maja 2017
Plakat -Powiatowy Festiwal Tańca
 
Muzyczna Majówka
czwartek, 18 maja 2017

W sobotę 13 maja b.r. na terenie Zespołu dworsko-parkowego w Karczmiskach odbył się koncert pod hasłem „Muzyczna Majówka”.

Ideą koncertu było udostępnienie sceny dla młodych artystów. Gościnnie wystąpili Wiktoria Skrzypiec, Karolina Borowiec, Niezbadany oraz Ajot7.

Koncert rozpoczął debiutancki występ naszej młodzieży z „Muzycznej Piwnicy”. Wszystkim artystom dziękujemy za występ, publiczności za przybycie.  

Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów Agencji Reklamowej Cmyk  Druk oraz Restauracji Nowa Piwnica Smaku.

Zapraszamy na kolejne imprezy, które już niebawem…

Galeria zdjęć

Ewa  Nowaczek
Dyrektor GBiDK
 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
wtorek, 09 maja 2017

Eliminacje turnieju BRDW dniu 25.04.2017 r. w Zespole Szkół  w Karczmiskach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W eliminacjach gminnych uczestniczyło 12 uczniów Szkoły Podstawowej i 9 uczniów Publicznego Gimnazjum.

Turniej składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. W pierwszej części uczniowie samodzielnie rozwiązywali testy. Po części ustnej, w której uczestnicy odpowiadali na pytanie z pierwszej pomocy przedmedycznej, komisja podliczyła punkty i ustaliła laureatów poszczególnych drużyn. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych:

Patrycja Popiołek
Zofia Wojnicka
Szymon Winnicki
Jakub Boroch

Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych

 Michał Kazanowski
 Dominik Adamczyk
 Szymon Wnuk

Podczas podsumowania organizatorzy pogratulowali uczestnikom udziału w turnieju, wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody  oraz podziękowali opiekunom przygotowującym uczniów.

Uczniowie, wyżej wymienieni będą reprezentować naszą Gminę na kolejnym etapie eliminacji na szczeblu powiatowym w Józefowie nad Wisłą.

BRDBRDBRD 

 
Muzyczna Majówka
piątek, 05 maja 2017
Muzyczna Majówka - plakat
 
ZAPROSZENIE na bezpłatną mammografię
piątek, 05 maja 2017
Ministerstwo Zdrowia i MARMED NZOZ Świdnik zapraszają Panie w wieku 50-69 lat
z terenu Gminy Karczmiska na bezpłatną mammografię.

Badanie odbędzie się 10 maja 2017 r. (środa)
w godz. 8.00 – 12.00

Parking przy OSP Karczmiska (ul. Opolska 33).

Tel. mammobus: 723 351 002
Tel. rejestracja: 723 351 003

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 81 - 96 z 1024

Dane teleadresowe

 
Urząd Gminy Karczmiska

Karczmiska Pierwsze
ul. Centralna 17
24-310 Karczmiska
tel. 81 828-70-26
      81 828-70-40
      81 828-70-59
fax: 81 828-70-26 wew.25
e-mail: sekretariat@poczta.karczmiska.pl
 
 
Nr rachunku bankowego:
P.B.S. Opole Lubelskie o/Karczmiska
52873400080040029920000010

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

 

 

 

 

Mikroinstalacje OZE

Mikroinstalacje OZE

Program Rodzina 500+

Program Rodzina 500+

Hala Sportowa


Orlik 2012

Orlik2012

Misja CHODLIK

Misja archeologiczna CHODLIK

Radośni w rozwoju

Radośni w rozwoju

Wsparcie na starcie

Czysta Gmina

Czysta Gmina

Linki

owocszl.jpgZwiązek Gmin Lubelszczyzny
Zdrowa gmina

Zielona linia


Budujemy Sportową Polskęporady prawne

Galeria zdjęć

Obraz
Copyright © 2019 Serwis internetowy Gminy Karczmiska. All rights reserved