wtorek
19 marca 2019
Do końca roku zostało 288 dni.

BIP

 Biuletyn informacji publicznej

Informacje wyborcze

 Informacje wyborcze

Insp. weterynarii

 Powiatowy Inspektorat Weterynarii

Akty prawne on-line

Rządowe Centrum Legislacji
Najaktualniejsze wersje
elektroniczne
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

600-lecie Karczmisk

obraz.jpg
 

Translator

EnglishCzechFrenchGermanItalianPolishRussianSpanishUkrainian
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
środa, 08 marca 2017

W dniu 02.03.2017 r. w Zespole Szkół w Karczmiskach odbył się XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Karczmiska.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
Przewodniczący – Elżbieta Kałdonek Inspektor Urzędu Gminy w Karczmiskach,
Sekretarz – Konrad Piłat Naczelnik OSP Karczmiska.

Konkurs składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań.

Po części ustnej, w której uczestnicy odpowiadali na wylosowane zestawy pytań, komisja podliczyła punkty i wytypowała laureatów w poszczególnych grupach wiekowych. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce – Krystian Pyska
II miejsce – Bartłomiej Osuch
III miejsce – Jakub Gogół

Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych

I miejsce – Kinga Chrachuła
II miejsce – Michał Piłat
III miejsce – Martyna Kapusta

Grupa III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Marcin Płaza
II miejsce – Dominik Gołebiowski
III miejsce – Anna Zygan

Na zakończenie pogratulowano zwycięzcom, wręczono dyplomy oraz nagrody w postaci namiotów, śpiworów i materaców . Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca wezmą udział konkursie na szczeblu powiatu w Opolu Lubelskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale powiatowym.

 Galeria zdjęć

 
Dzień Kobiet w Karczmiskach na sportowo
środa, 08 marca 2017

„BYĆ KOBIETĄ…” to motto II Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Karczmiska, który 04 marca 2017 na Hali sportowej w Karczmiskach gościł 5 żeńskich zespołów.

Miłośniczki aktywnego spędzania czasu wolnego, uznając aktywny relaks za świetną formę wypoczynku i świętowania swojego „babskiego” dnia, podjęły wyzwanie walki na boisku siatkarskim. Podobnie jak w poprzednim roku „Ładne Kwiatki” z Lublina nie uległy żadnemu teamowi i wywalczyły I miejsce (nie dość, że najładniejsze - jak sama nazwa mówi, to i najlepsze). Gospodynie turnieju MŻK z Opola Lubelskiego ugrały II miejsce a III zdobyły „Kuleczki Kraśnik”. Kolejne lokaty odpowiednio zajęły zespoły: „Old Stars” Puławy oraz „Luzaczki” z Opola Lubelskiego.

Po wyczerpujących fizycznie meczach można było się zregenerować pijąc gorącą kawą czy herbatę, zjadając słodkiego pączka czy przepyszny zdrowy obiad.

Galeria zdjęć

 Małgorzata Potocka-Jagodzińska

 
Szkolenia dla producentów rolnych
wtorek, 07 marca 2017

 Szkolenie - plakat

 
Prywaciarze - zaproszenie na wystawę
poniedziałek, 06 marca 2017

Plakat - PrywaciarzeGminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach oraz Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zapraszają na wystawę "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”. Będzie ona prezentowana od 7 marca, uroczyste otwarcie nastąpi w czwartek 9 marca o godzinie 18.00 w GBiDK w Karczmiskach ul. Centralna 6.

Wstęp wolny.

Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ich zdjęcia można zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”. Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można oglądać i dotykać. Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, której statutowym celem jest między innymi wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm. Celem Wystawy jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy, ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikro firmy. Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce. Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami i urzędami jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości. Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1%.

Więcej o Wystawie i Akademii Liderów – www.wiedza3G.pl

Zapraszamy
Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach
ul. Centralna 6 , 9 marca 2017, godz. 18.00

 
Spotkanie Wójta Gminy z przedstawicielami organizacji pozarządowych w gminie
środa, 01 marca 2017

spotkanie_ngo01 marca 2017 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Karczmiskach odbyło się pierwsze w b.r. spotkanie Wójta Gminy z przedstawicielami organizacji pozarządowych (NGO) funkcjonujących w Gminie Karczmiska.

Spotkanie otworzyła i prowadziła Pani Elżbieta Seredyn - Zastępca Wójta Gminy.
W spotkaniu, oprócz przedstawicieli NGO uczestniczyła asp. sztab. Edyta Żur - rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim. Pani rzecznik zaproponowała uczestnikom współpracę z zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego – na wzór jaki w ciągu ostatnich lat był realizowany pomiędzy Komendą Powiatową Policji a Klubem Seniora w Karczmiskach.

W dalszej części spotkania Sławomir Goliszek - Inspektor Urzędu Gminy zapoznał uczestników z przyjętym programem współpracy Gminy Karczmiska z NGO oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2017 r. Przedstawił wysokość środków przeznaczonymi w budżecie Gminy na poszczególne zadania. Omówił ogłoszone
i planowane do ogłoszenia przez Wójta Gminy otwarte konkursy pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w 2017 r. oraz wzory dokumentów obowiązujące w tym zakresie w b.r.

Zebrani zostali poinformowani o planowanych imprezach przez organizacje, instytucje i podmioty z terenu Gminy, które zostały zgłoszone do kalendarza imprez na 2017 r. Zachęcano przedstawicieli NGO do składania materiałów do gazety lokalnej o działalności swoich organizacji oraz dzielenia się z mieszkańcami Gminy sukcesami, osiągnięciami czy bolączkami. Omówiono kilka ważniejszych przedsięwzięć jak „Święto Bobru”, jubileusz 600-lecia miejscowości Słotwiny, 100-lecie OSP Karczmiska czy 150-lecie powstania Gminy Karczmiska. Obecni przedstawiciele organizacji przekazali aktualne dane dotyczące stowarzyszeń i organizacji funkcjonujących w Gminie – w formie kart organizacji.

Na zakończenie spotkania – Pani Ewa Nowaczek (Dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury) zachęciła przedstawicieli wszystkich organizacji do włączenia się w przygotowania stołu wielkanocnego, które zaplanowano na kwiecień 2017 r. oraz innych działań realizowanych wspólnie z instytucją kultury.

Kolejne spotkanie z organizacjami pozarządowymi zaplanowano na 11 lub 12 kwietnia b.r.

 

 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
środa, 01 marca 2017

 Miłośniczki (i miłośników – kibiców) piłki siatkowej 21+!

Aktywnych i chętnych!

Zorganizowanych lub mniej (jest okazja do stworzenia teamu)

Zapraszamy na TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KARCZMISKA organizowany z okazji Dnia Kobiet
w dniu 04.03.2017 na Hali Sportowej w Karczmiskach.

ZAPRASZAMY!!!

Bliższe informacje dostępne u Organizatora:

Zespół Szkół w Karczmiskach, ul. Szkolna 1, 24-310 Karczmiska, telefon kontaktowy 504 086 724, e-mail:

 

 

 
Ogłoszenie o naborze do Żłobka na rok 2017/2018
wtorek, 28 lutego 2017

Dyrektor  Żłobka w Karczmiskach

ogłasza nabór do żłobka

 na  rok 2017/2018 (od 01 września 2017 r.)

w dniach 15.03.2017 r. do 14.04.2017 r.

 
Informacja Gminnej Komisji Wyborczej w Karczmiskach
czwartek, 23 lutego 2017

 

Siedziba Komisji - pok. nr 13 w budynku Urzędu Gminy Karczmiska.

Dyżury Komisji w godzinach pracy Urzędu.

 W dniu 28 lutego 2017 r. dodatkowo Komisja będzie pełniła dyżur w godzinach od 1800 do 2400 jeżeli do godziny 1500 nie zgłoszą kandydatów na radnych wszystkie zarejestrowane Komitety Wyborcze.

 Numer telefonu do Komisji (Urzędu) - 81 8287026.

 

Informacje dotyczące Wyborów Uzupełniających w Gminie Karczmiska wraz z dokumentami wytworzonymi przez Komisję znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
Szkolenie dla mieszkańców obszaru LGD PROJEKT GRANTOWY - MAŁE DZIAŁANIA DUŻY CEL
czwartek, 23 lutego 2017

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza mieszkańców obszaru LGD w tym organizacje pozarządowe, gminy oraz jednostki samorządu terytorialnego na szkolenie dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy nr 6/2017/G, który będzie trwał od 28.02.2017 do 28.03.2017r. w ramach przedsięwzięcia:

  • 4.2.1 Dostosowanie i wyposażenie obiektów pełniących funkcje społeczno – kulturalne: projekt grantowy - 300.000,00 zł,

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 marca 2017 r. (wtorek) o godzinie 09.00
w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskiem przy ul. Lubelskiej 4.

Zachęcamy osoby zainteresowane złożeniem wniosku o powierzenie grantu do udziału w spotkaniu. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 28 lutego 2017 r. pod numerem
telefonu: 81 827-72-31/32, kom: 697-915-005 lub na adres e-mail: .

 Program szkolenia

 
Turniej piłki nożnej halowej w Karczmiskach
czwartek, 23 lutego 2017
W minioną niedzielę 19 lutego 2017 r. na hali sportowej w Karczmiskach odbył się turniej piłki nożnej halowej rocznik 2007 i młodsi.

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn :

1) UKS Karczmiska,
2) Stal Poniatowa I,
3) Stal Poniatowa II,
4) MSKS Puławiak I,
5) MSKS Puławiak II,
6) Dubler Opole Lubelskie I,
7) Dubler Opole Lubelskie II,
8) Tęcza Bełżyce,
9) Zwolenianka Zwoleń,
10) Orły Kazimierz.

Pierwsze miejsce po wyrównanej walce i rzutach karnych zajęła drużyna Dubler Opole Lubelskie I, drugie wywalczyła drużyna Stali Poniatowa I, zaś na trzecim miejscu uplasował się MSKS Puławiak I.

Pozostałe miejsca zajęli:

4) Tęcza Bełżyce,
5) MSKS Puławiak II,
6) UKS Karczmiska,
7) Zwolenianka Zwoleń,
8) Stal Poniatowa II,
9) Orły Kazimierz,
10) Dubler Opole Lubelskie II.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a wszystkich zawodników uhonorowano medalami. Organizatorzy turnieju wybrali najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza turnieju. Najlepszym zawodnikiem został zawodnik Tęczy Bełżyce, królem strzelców został zawodnik MSKS Puławiak Puławy, a najlepszym bramkarzem został zawodnik Dubler Opole Lubelskie I.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców zawodników jak i licznie kibiców.

Galeria zdjęć

Uczniowski Klub Sportowy
Zespołu Szkół Karczmiska
 
Pomysł + Dotacja
wtorek, 21 lutego 2017

Pomysł+Dotacja 

 
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko specjalisty ds. projektów w biurze LGD "Owocowy Szlak"
wtorek, 21 lutego 2017

LGD Owocowy szlak
Zarząd LGD "Owocowy Szlak" ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty ds. projektów w Biurze LGD "Owocowy Szlak". W załączeniu ogłoszenie o konkursie.

 
Nabór członków komisji konkursowych
piątek, 17 lutego 2017
 
 
 
Ogłoszenie o konkursie
środa, 15 lutego 2017
WÓJT GMINY KARCZMISKA
OGŁASZA

OTWARTY KONKURS OFERT
NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W 2017 ROKU

Pełna treść ogłoszenia na podmiotowej stronie BIP.
Wzór formularza ofertowego (doc).
 
WAŻNE! Ogłoszenie dot. ptasiej grypy
środa, 15 lutego 2017

Uwaga!!! Zagrożenie ptasią grypą

W związku z zagrożeniem związanym z ptasią grypą, Urząd Gminy Karczmiska informuje, że powiatowi lekarze weterynarii kontrolują gospodarstwa na terenie Gminy Karczmiska.

Na dzień dzisiejszy na terenie gminy nie stwierdzono ogniska, lecz zagrożenie jest prawdopodobne.

Przypomina się również o obowiązku przestrzegania przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które zobowiązują m.in. do:

  1. trzymania drobiu (kur, kaczek, gęsi itp.) w zamknięciu, ponieważ ogranicza to kontakt z dzikimi ptakami i zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem od dzikiego ptactwa,
  2. zabezpieczenia paszy i wody dla ptactwa domowego przed dostępem dzikich ptaków, utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki i nie pojenie drobiu wodą pochodzącą z tych zbiorników,
  3. zgłoszenia do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób (zgłoszenia można dokonać także w Urzędzie Gminy Karczmiska, pokój nr 9),
  4. zawiadomienia organu Inspekcji Weterynaryjnej albo najbliższego lekarza weterynarii o wystąpieniu u drobiu objawów chorobowych lub padnięć.

Niestosowanie się do zaleceń grozi nałożeniem kary finansowej.

Uwaga!!!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo niebezpieczny dla gospodarstw hodowlanych. Pojawienie się ogniska ptasiej grypy czyli wystąpienie jednego chorego osobnika oznacza konieczność wybicia nie tylko całej populacji, ale także wszystkich sztuk drobiu w promieniu trzech kilometrów. W tym przypadku na granicach strefy zapowietrzonej na jezdniach zostaną również ustawione maty dezynfekcyjne dla pojazdów drogowych.


 
XXXIII Sesja Rady Gminy Karczmiska
środa, 15 lutego 2017

XXXIII Sesja Rady Gminy Karczmiska odbędzie się 27 lutego 2017 r. (poniedziałek).

Obrady odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Karczmiska  i rozpoczną o godzinie 800.

Przewidywany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Wójta o działalności międzysesyjnej.
5. Interpelacje i zapytania radnych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.
7. Przyjęcie planów pracy Komisji stałych Rady Gminy na rok 2017.
8. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
9. Wolne wnioski i komunikaty.
10. Zamknięcie obrad.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 129 - 144 z 1024

Dane teleadresowe

 
Urząd Gminy Karczmiska

Karczmiska Pierwsze
ul. Centralna 17
24-310 Karczmiska
tel. 81 828-70-26
      81 828-70-40
      81 828-70-59
fax: 81 828-70-26 wew.25
e-mail: sekretariat@poczta.karczmiska.pl
 
 
Nr rachunku bankowego:
P.B.S. Opole Lubelskie o/Karczmiska
52873400080040029920000010

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

 

 

 

 

Mikroinstalacje OZE

Mikroinstalacje OZE

Program Rodzina 500+

Program Rodzina 500+

Hala Sportowa


Orlik 2012

Orlik2012

Misja CHODLIK

Misja archeologiczna CHODLIK

Radośni w rozwoju

Radośni w rozwoju

Wsparcie na starcie

Czysta Gmina

Czysta Gmina

Linki

owocszl.jpgZwiązek Gmin Lubelszczyzny
Zdrowa gmina

Zielona linia


Budujemy Sportową Polskęporady prawne

Galeria zdjęć

Obraz
Copyright © 2019 Serwis internetowy Gminy Karczmiska. All rights reserved